Działalność Spółki

Polyslash S.A. prowadzi działalność na rynku gier wideo jako producent gier własnych oraz jako wydawca gier. Spółka została założona w styczniu 2016 r. w Krakowie. Studio Polyslash to zespół doświadczonych artystów i programistów, których celem jest tworzenie ambitnych i niezależnych gier. Spółka tworzy interesujące i niepowtarzalnie wizualnie tytuły, udowadniając, że gry wideo są także formą sztuki. W marcu 2016 r. Spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay S.A., wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.


Najważniejszą grą Spółki jest tytuł We. The Revolution na platformy PC, PS4, Xbox One i Nintendo Switch. Została bardzo dobrze przyjęta przez graczy i globalną prasę, a pierwszego dnia premiery tytuł ten zajął 2. miejsce na globalnej liście bestsellerów platformy sprzedażowej Steam.


W latach 2020-2021 Spółka planuje kolejne 3 premiery gier własnych na platformy PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Scarlett, Nintendo Switch. Ponadto Spółka planuje rozszerzyć prowadzoną działalność o samodzielne wydawanie gier na platformy sprzedażowe.


Działalność gospodarcza Emitenta realizowana jest w następujących obszarach:

Produkcja gier własnych

Polyslash S.A. zajmuje się produkcją gier własnych, pełniąc rolę twórcy oraz właściciela praw majątkowych do gier. Gry własne Spółki są autorskimi pomysłami Emitenta i od początku są realizowane przez studio Polyslash. Celem Emitenta jest tworzenie gier, które oprócz dostarczania rozrywki odznaczają się również znaczącymi walorami artystycznymi.


Wydawanie gier

Spółka od początku 2020 r. realizuje działalność w zakresie wydawania gier. W takim przypadku Emitent pełni rolę wydawcy, który odpłatnie wprowadza gry do sprzedaży za pośrednictwem platform cyfrowej dystrybucji. W zamian za wynagrodzenie zmienne stanowiące określony udział w przychodach ze sprzedaży gry Emitent finansuje działania promocyjne i marketingowe związane z jej sprzedażą.


Produkty Emitenta są sprzedawane na całym świecie, co oznacza, że z dowolnego miejsca za pośrednictwem sieci Internet gracze mają możliwość kupna produktów Emitenta. Jest to cecha charakterystyczna gier, które są sprzedawane w modelu dystrybucji cyfrowej za pośrednictwem dedykowanych platform dystrybucyjnych takich jak: Steam, PlayStation Store, Microsoft Store oraz Nintendo eShop.

Polyslash S.A.

ul. Podole 60/3.25

30-394 Kraków